Príspevky užívateľa


< návrat spät

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   ďalej » ... 16

Poslední dobou jsme se s Matery začínali vídat čím dál častěji. Což mě jenom těšilo. Když si jenom vzpomenu, že jsem chtěl odejít. Pf. No. Teď už bych to nedokázal. Už jenom ze slušnosti. Asi bych nebyl schopný jí říct, že sem přišel jenom tak na skok a teď padám pryč. Ovšem.. Asi se dá předpokládat že jsem ty voje další kroky nepřehodnotil jen kvůli tomuhle.. I já jsem v tom až po uši. A vlastně hlavně kvůli tomu to už teď prostě nejde.. Nebudu si nic nalhávat.

Dnešek.. By se mohl stát osudným . Pokud vše půjde tak nějak, jak by mělo. Popravdě jsem byl docela nervózní, ačkoli jsem měl už dost času na přípravu. Který jsem využil a jsem si jistý, že jsem naprosto připravený. Ovšem nervozity se mi stejně zbavit nepodařilo. A už jen tento samotný fakt, mě hrozně nervoval. Chodil jsem po vlhké pláži s pečlivě kontroloval veškerou výzdobu, co jsem zde udělal. Natrhal jsem spoustu kytek a nasbíral spoustu dekorativních věciček. Jako jsou třeba kamínky, nebo mech.. Vše mělo teď své vip místečko. Občas jsem ještě sem tam pohnul nějakým okvětním lístkem, který ležel volně na zemi. Snad se to bude Matery zamlouvat. Dalo mi to dost práce...

Ále. Jakápak náhoda páni. Až se divím, že mi tenhle fakt ach neprozradil. Asi nejsem až tak dobrý stopař mno. Nicméně je tu pořád možnost, že vlk nemluví pravdu. Možná nepravděpodobná, ale přece jen ho vůbec neznám. I když vlk, který by jen tvrdil, že patří do smečky a ve skutečnosti by to nebyla pravda by se mě asi nesnažil pobízet, abych se též přidal. Což mě tedy donutil mu v tomhle věřit.. Nic méně jako další jsem se také dozvěděl, že o kultu vlk ještě neslyšel.. "To nemáte za co. Mě samotnému se to málem stalo. Takže bych nerad, aby se do stejné situace dostal i někdo jiný. Kdybych tam vstoupil, pravděpodobně bych tam umřel. Nebo bych tam musel už zůstat.. To je asi jediná možnost, jak přežít. Co jsem tak pochopil." sdělil jsem nějaké informace, které jsem věděl.. "Pravda, že jsem o tom přemýšlel.. A možná i zkusím štěstí. Ale pro zatím si to musím pořádně promyslet.."

"Mě taky." pokývnul jsem se hlavou, abych vyjádřil poklonu. Tak se zdá, že žádné nebezpečí nikomu z nás nehrozí.. Možná bych ho měl upozornit na nedaleké území kultu. Kdyby o něm třeba ještě nevěděl. Nerad bych, aby se někomu stalo to co mě. Nemusel by mít takové štěstí, že tam bude stát někdo, kdo mu řekne aby tam nechodil. Proto jsem to taky trochu bral na svoji zodpovědnost. "A vlastně nic konkrétního. Momentálně trvale žiju okolo území Nihilu, ale teď jsem si udělal takový delší výlet." sdělil jsem zkrácenou verzi mojí aktuální situace. "To vám řeknu.. Po cestě jsem narazil na spoustu zajímavých místeček... Například tady nedaleko jsem narazil na opuštěné město kde sídlí smečka." pokusil jsem se kult jen tak nadhodit. Třeba abych se vůbec dozvěděl, kdyby už o kultu věděl. Pokud se tady zdržuje nějakou delší domu, nikoli jako já, tak bych se vlastně divil, kdyby o něm nevěděl.. Ale jistota, je jistota.

Tazzy se dnes vůbec nezdála být ve své kůži. Byla.. taková zasekla a to ani nemluvím o tom, že se chovala jak kdyby jí spadla wifi. Ovšem tak vypadala, že je jí celá takhle situace nepříjemná. Ovšem nějak mi nešlo to neřešit protože mi to nepřišlo jako nějaká banalita. Ale nějaká sebereflexe mě zároveň nutila toho nechat. "Dobře promiň." taky jsem trochu sklopil hlavu.. Možná jí není dobře.. Ale. Vlastně mi teď nezbývalo nic jiného než jí věřit v tom, že to za chvíli přejde.

Dle mého mezi mezi slovy libůstka a talent není až takový rozdíl. Prostě.. Je to něco co t jde a baví tě to. Na jednu stranu kdybych jí odpověděl, že každý má nějaký ten svůj talent, tak by mě samotnému přišlo, že to není úplně pravda. Nebo minimálně by to bylo takové nekonfortní. z toho by se dalo vyvodit, že v tom asi bude nějaký ten rozdílek. Ovšem.. Jak jí mám teď odpovědět! "No víš.. Já. Já nevím. asi. asi si každý něco najde.." těžko říct, jestli tohle něčemu pomohlo..

"No nevím. Takovéhle věci bys neměla nic podceňovat." definitivně to není v pořádku, ale samozřejmě jsem ji nemohl nijak nutit.. I jsem se lekl jak vyjekla. Dobře mno, tak do žádné jiné smečky se asi nedostaneme. "Dobře promiň.. A s léčitelem z vaší smečky si to nijak neřešila?" pokud samozřejmě vůbec nějakého léčitele mají... Což se teď dozvím pravděpodobně. Měl jsem z toho docela nahnáno. Nikdy jsem se z ničím podobným nesetkal. A vypadá to docela vážně.

Oh.. takhle konverzace zdá se přinesla.. Docela zvláštní otázky. Moc jsem nevěděl, co na to odpovědět. Asi.. Každému snad něco jde. Ale na jednu stranu podmínka k životu to není.. Na tuhle otázku asi nejde říct ani ano ani ne. Prostě.. "Uhm.. Na to ti asi nedokážu odpovědět." trochu jsem se zaseknul a pokusil se nad tím ještě zapřemýšlet.. Ovšem pravdou je, že je to velmi špatně položená otázka. "Každý asi má nějakou tu svoji libůstku ve které se najde?"

eh.. byl jsem trochu zmaten.. Někomu se tu rozbilo rádio či co? Tohle jsem u vlků nikdy nezažil. Vlastě. Co když je Tazzy nějak nemocná?.. neměl bych třeba vyhledat nějakou odbornou pomoc. Tohle je vážná věc. "No nezníš tak. Co kdybychom poprosili nějakou smečku o pomoc léčitele?" to by bylo asi jediné správné řešení. S něčím takovým bych šel jako první do Nihilu tam mám.. Dá se říct jistotu, že nám někdo pomůže. Ale ten je úplně na opačné straně.. Potom je tu nejbližší smečka přízrační.. "Myslím si, že by si to měla řešit.."

To jsou vlastně asi všechny tyhle aktivity, které tě musí někdo naučit. takže to vlastně bylo logické. Ale samozřejmě tím nechci říkat nic takového tipy, že to ani nemělo cenu říkat. Že to je ale přece jasné. Jediné, co s tím udělám je, že s tím budu souhlasit. "Ano. jistě. Protože u všeho takového t to někdy musí vysvětlit a naučit že ano." možná to nakonec vyznělo přesně tak, jak jsem nechtěl.. Ovšem nehodlal jsem se tím nějak dál zabývat.

Hm.. tak Maya nadhodila další zajímavý proti argument. Celá tahle konverzace už byla dosti zamotaná, takže jsem si to nejdřív musel zformulovat v hlavě. Což mě od odpovědi zdrželo několik sekund. "Mhm.." vydal jsem ze sebe jako první hlásku. Ještě před tím, než jsem k tomu zase něco dodal. "Každopádně nemůže nikdo říct, že tyhle dvě věci spolu nehraničí. Řekl bych, že vlastně právě naopak. Že spolu hraničí dost."

Pravdou je, že kdyby mezi tyto věcičky patřil i lov. Spousta vlků, by se možná mělo lépe. Vlastně. Lovení je taková dá se říct přirozená činnost. Dá se to naučit i sám, ale je to mnohem náročnější. Tolik omylů naskytne, než vlk přijde na ten správný způsob. Ovšem někdy není prostě jiná možnost. Což je smutné. Ale každopádně tady nejde o nějaký talent.. "Vlastně možná by se dalo říct, že ten komu jde lov.. tak má spíše talent na to rychle porozumět tomu, co se po něm chce.. Ale to už je hodně spekulativní téma.."

Nechtěl jsem v tom Mayu nechat. Zoufale se mi tady snažila něco dokázat. Přitom to nebylo potřeba. Já jsem souhlasil. Akorát jsem to ještě neřekl nahlas. Ovšem pokoušel jsem se také něco takového vymyslet, abych jí pomohl. "Myslíš třeba výtvarné umění?" řekl jsem nahlas svůj první nápad. Ano. Vskutku na výtvarné mění ten talent stačí. "Ano máš pravdu. Určitě e pravda, že na něco stačí jen talent. Ovšem lov mezi to prostě nepatří."

Hm.. neřekl bych, že tohle je trefný příklad pro Emayino tvrzení. Chápu jak to myslí, ale v tomhle se zrovna netrefil řekl bych.. "Ano samozřejmě souhlasím, že někde jinde než v lovu to může platit.." Ale.. "Ale zrovna čtení hvězd si nemyslím, že mezi to patří. Nevíš odjakživa co jaká hvězda znamená. Také ti to musí někdo říct a někdo tě to naučit." musel jsem vznést svůj názor, tak jak se to v diskuzích dělává že ano.

Ah za chvíli už se objevila v dálce oná osoba. A hned jsem ji poznal. Paměť na obličeje tu já mám.. vypadá to, že už mě taky zvětřila a tak se vydává za mnou. No tak mi už asi nezbývá nic jiného, než jí jít naproti. Bylo by divné, kdybych to teď otočil. Hlavně neslušné. A taky.. proč bych to dělal že ano. "Ahoj Tazzy." pozdravil jsem ji slušně.. Na chvíli jsem se trochu zaseknul protože. Tohle jsem tak trochu nečekal. a nevěděl jsem jak se zachovat. "děje se něco?"


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   ďalej » ... 16